Fülporc piercingek
Helix:
A külső porcba kerül. A porcszövet vérellátása miatt lassú lehet a gyógyulás. 2-4 hónap is akár!
Industrial:
Ez egy ritkább, de annál egyedibb fül pc. Legtöbbször a fül felső részén van, a két szélét szúrja át egy ékszerrel. Mivel porcot ér, ezért elég lassan gyógyul, kezelést igényel.
Rook:
Még egy variáció a fül díszítésére. A felső porcredőbe kerül. Elhelyezkedése miatt itt is nagyon lassú lehet a gyógyulási szakasz.
Tragus:
Más néven kis porc piercing. A fülcimpa feletti kicsiny porcba kerül.
Anti-tragus:
Az ékszert közvetlenül a tragus piercinggel szemben, az alsó porcredőbe szúrják.
Daith-piercing:
A Daith-piercinget a belső fülkagyló 'hídjába' szúrják. Az ékszer elhelyezése kellemetlenséggel jár, és a gyógyulási idő igen hosszú lehet, akár 3-4 hónap is.
Conch piercing:
A fül középső részén a fül karimát 'átölelő' ékszer
Weawing piercing
A fül felső porcos részén 3 pontban átszúrt ékszer. Általában a kezdőékszer (mint a legtöbb piercingnél) talpas, majd utána szokás lecserélni spirálra.
Orr piercingek
Hagyományos, 'Nose/Nostril' piercing:
Az orrcimpába helyezett ékszer. Lehet ez patkó, karika, hajlított vagy talpas ékszer.
Septum:
Extrém orr piercing. Az orrlyuk alsó-középső részén elhelyezkedő piercing. Az orrcsont elé kerül, a porcba, ezért a gyógyulási ideje is jóval hosszabb, mint a hagyományos orr piercingnek.

Bridge: Két szem között, az orrnyergen elhelyezkedő ékszer. A szó jelentése 'Híd', ami utal a két szem vonalának 'összekötésére'. Általában hajlított ékszert használnak hozzá.
Austin bar: Vízszintes piercing, az orrcsúcson keresztül. Nem érinti se a septumot, se az orr belsejét.
Szemöldök piercing
Hordható bal vagy jobb oldalon, vízszintesen vagy függőlegesen. Általában hajlított ékszert használnak hozzá, de patkó vagy karika piercing használata is gyakori.
Ajak piercingek
Hagyományos, 'Lip' piercing:
Az alsó ajak jobb vagy bal oldalán elhelyezett ékszer. Kezdőékszerként javasolt talpas ékszer használata, amit a gyógyulás után ki lehet cserélni patkóra, karikára, spirálra stb.
Labret:
Az alsó ajak és az áll közé kerül, az ott lévő kis mélyedésbe.
Medusa:
Az ajkak felett, középen elhelyezkedő piercing.
Monroe/Madonna/Szépségpötty/Crawford:
Klasszikus ajak ékszer, több néven is ismert, de főleg szépségpötty piercingnek nevezik. A felső ajak oldalsó részén, jobb vagy bal oldalt elhelyezkedő ékszer.
Cheek:
Az arcon, az ajak két oldalán elhelyezkedő ékszer. Extrém piercingnek számít, általában szimmetrikusan, párban hordják.
Snakebites:
Az alsó ajak két oldalán, szimmetrikusan elhelyezkedő ékszercsoport gyűjtőneve. Tulajdonképpen két hagyományos Lip piercing.
Angelbites:
A felső ajak két oldalán, szimmetrikusan elhelyezkedő ékszercsoport gyűjtőneve. Tulajdonképpen két hagyományos Monroe piercing.
Köldök piercing
A köldök piercingről:
Az ékszert több irányból is be lehet helyezni. A legelterjedtebb, hagyományos mód az ékszer felülre való behelyezése, de akár alulra, bal oldalra vagy jobb oldalra is betehető. Ezenkívül lehet még a szögekkel variálni, ugyanis 45°-os szögben is bátran hordható, ha valaki elakar rugaszkodni a megszokottaktól.
Nyelv piercing
Hagyományos, 'Tongue' piercing:
A nyelvet függőlegesen átszelő ékszer. Az ékszer pontos behelyezése egyénenként eltérhet (a nyelv hosszától és vastagságtól függ, egyszóval a nagyságától). Viselői szerint fokozza az izgalmat, tovább növeli a csók és az orális szex nyújtotta élvezeteket.
Nyelvfék piercing:
A nyelv alatt, a középső 'összekötő' hártyába helyezett ékszer.
Microdermal piercing
Más néven egypontos ékszernek is nevezik. Tulajdonképpen egy kicsi 'implantátum', ugyanis az ékszer talpa a bőr alá kerül egy kicsi, bemeneti lukon keresztül, míg az ékszer feje a bőr felszínén helyezkedik el. Az ékszer belső menetes szárára (fejére) sokféle 'fedelet' helyezhetünk: kör alakút, négyzet alakút, henger vagy golyó alakút, mintásat, egyszínűt, köveset stb.
Az ékszer anyaga csak és kizárólag titánium lehet, ugyanis ez meggyorsítja a gyógyulást, és nem válthat ki allergiás reakciót, így ha óvjuk dermalunkat a kiszakadástól, akár életünk végéig viselhetjük. Tulajdonképpen bárhova behelyezhető.
Női/férfi intim piercingek
Női intim piercingek:
Az ékszert el lehet helyezni a/az:
-csikló előbőrében: egyéni adottságoktól függ, hogy a klitoriszt fedő bőrt vízszintesen vagy függőlegesen szúrják át.
-csiklón át: az ékszer elhelyezése szintén a nő anatómiai adottságaitól függ. Szintén választható vízszintes vagy függőleges behelyezés.
-kis- és nagy ajakban: az ékszer helyét úgy kell megválasztani, hogy a viselőjét ne akadályozza se a járásban, se az ülésben.
-hüvelykapuban: függőlegesen irányban, a hüvely bejáratának hátsó részén elhelyezett ékszer.
-a húgycső nyílásában: a nyílástól körülbelül 5-8 mm-re, függőlegesen keresztül szúrt ékszer. Általában gyűrű formájú ékszert helyeznek bele.
Férfi intim piercingek:
-Frenulum: a frenulum a fitymát és a makkot összekötő 'szalagocska'. Körülmetélt férfiaknál csak akkor megvalósítható az ékszer behelyezése, ha elég nagy szalag maradt ahhoz, hogy egy ékszert elbírjon.
-Hafada: a herezacskó díszítése
-szeméremre helyezett piercing: a szeméremcsont felé helyezhető ékszer, ám meglehetősen nagy az esélye a kilökődésnek.
-gát-dísz: a herezacskó és a végbélnyílás között elhelyezkedő piercing. Az ékszer nagy valószínűséggel zavarhatja viselőjét olyan hétköznapi dolgokban, mint az ülés, biciklizés vagy a napi szükségletek elvégzése.
-fityma-piercing: indiai eredetű testékszer
-Dydoe: a makk szegélyébe egy rúd elhelyezése. Az ékszer behelyezése fájdalommal, vérzéssel jár, ezenkívül nagy a 'kilökődés' esélye.
-Ampallang: a szúrást vízszintesen, a makkon, a barlangos testen, valamint a húgyvezetéken áthatolva ejtik meg. Az ékszer behelyezése nem veszélytelen, sok vérrel jár, és rendkívül hosszadalmas a gyógyulása.
-Apadravya: az Ampallang kiegészítése, merőlegesen helyezik rá az ékszert, áthatolnak a barlangos testen, az idegdúcon és a húgyvezetéken is. Különösen kockázatos, nagy fájdalommal és erős vérzéssel jár. Rendkívül hosszadalmas lehet a gyógyulási ideje, akár több év is.
Ínyfék piercing
Más néven 'smiley', azaz mosoly piercing. A felső ajak és az íny között feszülő hártyába helyezett ékszer. Általában golyós végű karikát vagy patkót használnak hozzá.
Mell piercing
Eredete a Római Birodalom területére vezethető vissza. Az ottani kultúra alapján a férfiasságot, bátorságot szimbolizálta, ma már csupán díszítő jelleggel, esztétikumként szolgál. Leggyakrabban karika vagy patkó ékszert helyeznek be, de találkozhatunk egyenes illetve hajlított ékszerrel is.
|